فاضلیان گفت با توجه به شرایط کشور و تحریم های خارجی، اقدامات قضایی برای حمایت از تولیدکنندگان آغاز شده است.

احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در جریان دیدار مسئولان قضایی از شهرک صنعتی اشتهارد و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در این شهرستان با اشاره به بازدیدها و جلسات متعددی که مسئولان قضایی استان با صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی در طول سال دارند گفت: در این دیدارها تلاش می‌شود به مشکلاتی که راهکار قضایی دارند و در ادامه فعالیت واحد تولیدی موثر هستند رسیدگی شود.

وی ادامه داد: در مدت فعالیت کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دستگاه قضایی استان متولی آن است بیش از پنج هزار شغل پایدار شده و در بیشتر جلسات بین 8 تا 10 مصوبه برای حل مشکلات واحدهای تولیدی گذرانده شده است که خروجی این مصوبات نشان می‌دهد کاراترین جسلات استانی در زمینه حمایت از تولید کنندگان و صنایع است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز تصریح کرد: در راستای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاران، به همکاران قضایی اعلام کرده‌ایم که اقدامات و آرا باید به گونه‌ای باشد تا فعالیت واحد تولیدی با مشکل روبه رو نشود برای اینکه معتقدیم فعالیت در عرصه تولید با شرایط کنونی، جهاد بزرگی است.

وی افزود: بررسی عملکرد واحدهای تولیدی و گزارش‌های ارائه شده توسط مدیران آن‌ها در این بازدید مشخص کرد که این واحدها در شرایط تحریمی شدید که با آن روبه رو هستیم به فعالیت خود با حداکثر توان ادامه می‌دهند.

فاضلیان با تشبیه کارگران به سربازان و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی به سرداران در دوران دفاع مقدس متذکر شد: باید شرایط کنونی به مردم تشریح شود و مشکلات و موانع صادقانه گفته شود تا آن‌ها به مانند همه سال‌های پس از انقلاب از تصمیمات و اقدامات در برابر دشمنان خارجی حمایت کنند.

رئیس کل دادگستری استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازخوردهای گرفته شده از کارگران و مشکلات معیشتی که این اقشار با آن روبه رو هستند توصیح داد: با توجه به نوسانات ارزی، افزایش قیمت اقلام تولیدی امری طبیعی است ولی باید تدابیری اتخاذ شود که حقوق کارگران نیز به نسبت تورم و این رشد قیمت‌ها افزایش یابد برای اینکه با حداقل حقوق مصوبت قانون کار نمی‌توان یک خانواده را اداره کرد.

انتهای پیام/

کد: 152950
گروه: گروه خبری معاونت فرهنگی
نویسنده خبر: adal adal

تصاویر

تاریخ و زمان فعلی

یکشنبه, ۲۰ جون ۲۰۲۱
یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
یکشنبه, ۱۰ ذیقعده ۱۴۴۲

آمار بازدید

امروز
کل بازدید
39
55592

زمان آنلاین بودن (1 دقیقه پیش):2

درباره موسسه

در سایه توجهات حضرت ولی عصر (ع) این موسسه پس از گذشت 10 سال از آغاز فعالیت خود در کلیه امور حقوقی با بهره گیری از کمیسیونهای متخصص توانسته در جهت پیشبرد اهداف طرفین قرارداد اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی گامی موثر بردارد . 

موسسه حقوقی لوح عدالت            شماره ثبت 1279 

نشانی موسسه

كرج
میدان آرادگان ابتدای مطهری نبش پیروزی پلاک 212 طبقه 4
34459200 026
justiceboard2009@gmail.com
مدیرموسسه 09126603894
معاون موسسه 09111160803