روش‌هایی که هکرها بوسیله‌ی آن‌ها به موبایل شما دسترسی پیدا می‌کنند به شرح ذیل است:

۱- بدافزار:

پیش از این از بدافزار به طور عمده برای دسترسی به رایانه‌های شخصی، بدون رضایت مالک استفاده می‌شد،امروزه بدافزارها راه خود را بر روی دستگاه‌های تلفن همراه پیدا کرده‌اند. همانطورکه قبلاً بر روی رایانه‌ها نصب می‌شدند نرم افزارهای مخرب تلفن همراه توسط خود قربانیان دانلود می‌شوند.

اغلب بدافزارها در قالب جدیدترین بازی‌ها یا برنامه‌ها و گاها با معرفی از طرف افرادی که خود را به دروغ از پشتیبانان فنی معرفی می‌کنند، دانلود و نصب می‌شوند.

۲- هماهنگ سازی:

همانند رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های تلفن همراه مانند سایر دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند فلش مموری‌ها قلمداد می‌شوند.بنابراین هنگامی که شما گوشی را به رایانه متصل می‌کنید، انواع نرم افزارهای مخرب ممکن است از گوشی به رایانه و بالعکس منتقل شوند.

۳- سرریز بافر (فضای ذخیره‌سازی موقت )

هنگامی یک برنامه سعی می‌کند بیشتر از سطح بافری (فضای ذخیره‌سازی موقت ) خود" فضای ذخیره سازی موقت" اطلاعات ذخیره کند این اطلاعات اضافه به حافظه‌ی مجاور سرزیز می‌شود، این امر موجب خطای برنامه‌نویسی می‌شود، که این خطا هم می‌تواند منجر به یک نوع رایج از حمله امنیتی شود، به این صورت که سرریز بافری صحت اطلاعات را متأثر می‌کند و منجر به تشدید حملات اجرای کد به رایانه‌ی شخصی می‌شود.

۴- حملات سرویس (DOS):

 هدف از این نوع حملات از دسترس خارج نمودن کامپیوترهای کاربران است که امروزه برای گوشی‌های همراه شخصی اتفاق می‌افتد.

 

۵- فیشنیگ:

 فیشینیگ می‌تواند از طریق پیام متنی انجام شود:

SmiShing (اسمیشینگ) از پیام متنی تلفن همراه برای به‌دام انداختن و دستیابی به اطلاعات شخصی استفاده می‌کند. برای مثال ممکن است شما پیامی را از شماره ناشناس دریافت نمایید یا وارده سایتی شوید تا اطلاعات خود را وارد کنید یا پیغامی را دریافت کنید که از شما می‌خواهد نرم‌افراری را در گوشی خود ارتقاء دهید.

تصاویر

تاریخ و زمان فعلی

یکشنبه, ۲۰ جون ۲۰۲۱
یکشنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۰
یکشنبه, ۱۰ ذیقعده ۱۴۴۲

آمار بازدید

امروز
کل بازدید
12
55565

زمان آنلاین بودن (1 دقیقه پیش):1

درباره موسسه

در سایه توجهات حضرت ولی عصر (ع) این موسسه پس از گذشت 10 سال از آغاز فعالیت خود در کلیه امور حقوقی با بهره گیری از کمیسیونهای متخصص توانسته در جهت پیشبرد اهداف طرفین قرارداد اعم از اشخاص حقوقی و حقیقی گامی موثر بردارد . 

موسسه حقوقی لوح عدالت            شماره ثبت 1279 

نشانی موسسه

كرج
میدان آرادگان ابتدای مطهری نبش پیروزی پلاک 212 طبقه 4
34459200 026
justiceboard2009@gmail.com
مدیرموسسه 09126603894
معاون موسسه 09111160803